3 książki chrześcijańskie, które musisz przeczytać

Post ten, zamiast „3 książki chrześcijańskie, które musisz przeczytać” powinien nazywać się „300 książek, które musisz przekartkować, by napisać 3 strony pracy magisterskiej”. Jako, iż szanuję moją garstkę czytelników, szanuję nawet tych randomowych, internetowych przechodniów, co wpadli tu na chwilę, oszczędzę wam (i sobie) filozoficzno-socjologicznych katuszy. Niech promotor i recenzent się męczą. Dla was przygotowałam dziś krótkie i przyjemne zestawienie trzech książek, które wypadałoby, by każdy szanujący się chrześcijanin znał. Także tak. Wiecie co robić. Czytać i notować, co by tu się nie okazało, że się nie szanujecie.

POZNAJ BIBLIĘ W 24 GODZINY

Spokojnie, ogarnięcie całej Biblii zdecydowanie nie zajmie wam 24 godzin. Zajmie dużo więcej i chwała Bogu, bo co tu robić tyle lat na Ziemi? Jak sam tytuł wskazuje, książka stanowi, swojego rodzaju, przewodnik po Piśmie Świętym i, chociaż tytuł może wskazywać na niewielką ilość stron, książka ma ich 270. Wiem, że absolutnie nic wam to nie mówi, bo trzeba wziąć pod uwagę format, czcionkę i kilka innych składowych, ale przynajmniej zyskaliście już jakąś pewność, że serio na te 24 godziny ciężko liczyć. Autor, Chuck Missler, kolejno opisuje poszczególne księgi Biblii, uzupełniając studium o różne dodatkowe fakty i ciekawostki historyczne/genealogiczne. To książka, do której często wracam. Dla mnie osobiście, swojego czasu, był to game changer. Nie wyczerpuje on tematu (o ile którykolwiek przewodnik wyczerpuje), ale na początek swojego indywidualnego studium nadaje się rewelacyjnie.

Zarówno ty, jak i ja jesteśmy beneficjentami listu miłosnego zapisanego krwią na drewnianym krzyżu wzniesionym w Judei dwa tysiące lat temu.

Chuck Missler

ŻYCIE, KTÓRE BÓG NAGRADZA

Ta krótka książeczka (jedyne 115 stron i to w małym formacie!) opowiada o tym, jak duże znaczenie ma to, co robimy na Ziemi w kontekście naszego życia wiecznego i Bożej zapłaty względem nas. Bruce Wilkinson w bardzo przystępny sposób przekonuje do skupienia się na jakości i celowości naszych zadań podczas tej krótkiej chwili życia na Ziemi. To jedna z tych książek, którą szybko się czyta i po której czujesz natychmiastową potrzebę zmiany swoich przyzwyczajeń. Uwielbiam takie chrześcijańskie, książkowe perełki.

Czy nie uderza cię to, że główny powód, dla którego tak wielu naśladowców Jezusa nie służy Bogu całym sercem, wynika z naszych oczekiwań nagrody, jako widzialnego dowodu?

Bruce Wilkinson

ŚWIEŻA WIARA

Autorem ostatniej książki, którą chcę wam polecić, jest Jim Cymbala. Ogromnie przypadł mi do gustu jego szczery i bezprecedensowy styl wyrażania myśli. W tej książce znajdziecie kilka bardzo mocnych świadectw Bożego działania w życiu ludzi, a także kilka trafnych wniosków na temat wiary, wynikających z analizy paru biblijnych postaci. Wiara to nie „pozytywne wyznawanie”, lecz pełne posłuszeństwo woli Boga. Wiara jest czymś więcej niż mową – pisze Jim Cymbala. Wbrew pozorom, mimo popularności samego tematu, wciąż wielu z nas popełnia na tej płaszczyźnie podstawowe błędy. Modlitwa, Słowo Boże i książka „Świeża wiara” to idealny zestaw startowy, mogący pomóc nam sobie z tymi błędami poradzić.

Przestańmy zrzucać winę za naszą niewiarę na pastorów, własne dzieciństwo, okoliczności lub cokolwiek innego. Nie ma wytłumaczenia dla postawy niewiary wobec Pana.

Jim Cymbala

Jestem w posiadaniu trzech powyższych tytułów, więc z chęcią pożyczę, jeśli mieszkasz dostatecznie blisko. Tyle na dziś ode mnie. Deadline złożenia pracy magisterskiej i kilka życiowych zmian wpłynęły trochę na zwolnienie tu tempa, ale mam nadzieję, że zaraz wszystko wróci do „cotygodniowej normy”.
Dajcie znać czy czytaliście powyższe książki lub czy macie to w planach!
Zostańcie z Bogiem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: